Трпе и Трпана

Go down

Трпе и Трпана Empty Трпе и Трпана

Пишување  Xenia444 on Чет Мај 17, 2007 7:30 pm

Се враќа Трпана од пазар и го начекува Трпе како работи нешто со чекан и клинци.
- Трпе што правиш?
- Еве ти спремам една столица за празников.
- Леле Трпе срцка си, а кога ќе биде готова?
- Еве уште утикач да ставам!


Додека малиот Трпе си спиел го разбудиле викотници од спалната на неговите родители. Отишол до вратата и кога sирнал низ клучалката видел како неговите се сексаат. Ништо не му било јасно и затоа утре дената ја прашал мајка му:
- Мамо, мамо, што правеше ти вчера качена врз тато?
- Па... ништо, на татко ти му е многу голем стомакот па му скокав одозгора да го ослабам.
- Е мамо, мамо, џабе ти скокаш, кога ти ќе отидеш работа доаѓа комшиката и пак го надувува


Ја прашала Трпана својата мајка:
- Мамо, може ли да одам со Трпе во кино?
- А кој филм ќе го гледате?
- Некој хорор.
- Е не може, да се уплашиш таму, па да му се доближиш и да се гушкате.
- Може ли тогаш да гледаме некој љубовен?
- Љубовен? Нема шанси, па после да се бацувате во сред кино.
- Добро мамо, а може ли барем да гледаме некој смешен?
- Е тоа може.
И кога се вратила Трпана од кино, мајка и ја прашала како си поминале:
- Па знаеш мамо, да не ме држеше Трпе цело време за дунда, ќе се измочав од смеење.


Малиот Трпе ја прашува мајка си.
- Мамо, на тато му помина проливот?
- Каков пролив, нема татко ти пролив.
- Е како нема, вчера вечер те чув кога му кажа на тато: "Кога ќе ти се стврдне тоа гомно веќе"


Трпе бил мераклија по рум, и отишол на доктор бидејќи се го болело.
Докторот го прегледува и:
- Трпе, под итно мораш да престанеш со пиењето на рум.
- Леле докторе сум пробал сто пати ама многу тешко ми оди.
- Мораш Трпе, немој да мислиш на рум, немој ни да го спомнуваш, и ќе успееш.
Отишол Трпе во кафеана и нарачува, чајче, а келнерот:
- Сакате со рум или без рум.
- Може .... без чај!


cheers cheers cheers
Xenia444
Xenia444
Administrator
Administrator

Број на мислења : 328
Age : 28
Локација : In The Middle Of Nowhere
Registration date : 2007-05-16

http://4fun.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Трпе и Трпана Empty Re: Трпе и Трпана

Пишување  *Love^Spirit* on Пон Окт 29, 2007 5:33 pm

Трпе оди кај поп Ставре да бара помош:
- Попе ќе ја оставам Трпана, ме вара!
- Остави ја, му вика попот.
- Ама како да ја оставам кога толку години сме заедно?
- Па не ја оставај тогаш, му враќа попот!
- Како да не ја оставам кога жива ја фатив како ме вара.
- Па, остави ја!
- Ама како да ја оставам, заедно куќа сме граделе.
- Па, не ја оставај.
- Море ќе ја оставам, со кумот Лео ме вара.
- Па остави ја.
- Како бе да ја оставам, пари заедно печалевме.
- Па, не ја оставај.
- Ќе ја оставам, и со други ме вара.
- Па остави ја.
- Ама како да ја оставам кога деца заедно изродивме.
- Имам лек за овој проблем. Да ја смениш верата, вели попот.
- И што со тоа бе попе?!?
- Па така нема да ми досаѓаш мене туку на оџата Насер.
*Love^Spirit*
*Love^Spirit*
4Fun Freak
4Fun Freak

Број на мислења : 29
Registration date : 2007-07-06

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот